Outsourcing IT Katowice

Prowadzisz biznes w Katowicach? Potrzebujesz partnera, który zajmie się całościową obsługą informatyczną Twojej firmy? Wybierz outsourcing IT w MSP IT. Jesteśmy blisko Ciebie – znajdziesz nas w Katowicach przy ul. Korfantego 193. 

Informatyzacja przedsiębiorstw jest dzisiaj standardem. Obsługa systemów IT wymaga jednak specjalistycznej wiedzy. Zatrudnienie specjalisty IT wiąże się ze stałymi, wysokimi kosztami i procedurami kadrowo-płacowymi. Jednocześnie nie gwarantuje ciągłości obsługi (urlopy, zwolnienia). W Katowicach zapotrzebowanie na kadrę IT jest szczególnie wysokie, co sprzyja częstej rotacji pracowników. 

Korzystając z zewnętrznego wsparcia, masz stały dostęp do wyspecjalizowanej kadry IT bez konieczności zatrudniania informatyka na etat. Optymalizujesz koszty i wygodnie rozliczasz się na podstawie FV. Ciągłość pracy i najwyższy poziom usługi gwarantuje umowa SLA.

ZAMÓW OBSŁUGĘ IT Z GWARANCJĄ

Pracownik w serwerowni

Obsługa informatyczna firm z Katowic

W ramach outsourcingu IT zapewniamy wszechstronne wsparcie informatyczne. Obsługujemy dowolne systemy i każdą infrastrukturę. Usługę kierujemy w szczególności do firm z Katowic i miast ościennych. 

Oprócz bieżącej obsługi, doradzamy w zakresie bezpieczeństwa IT, proponując takie rozwiązania, które gwarantują ciągłość pracy i ochronę danych przed ewentualną utratą. Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny. Wnikliwie badamy specyfikę środowiska pracy i na tej podstawie przygotowujemy odpowiednie procedury obsługi. 

Ciągłość pracy gwarantowana umową SLA 

Współpracę z katowickimi przedsiębiorcami opieramy o umowę SLA (Service Level Agreement), która przenosi na nas odpowiedzialność za ciągłość pracy w Twojej firmie oraz gwarantuje stały, odpowiedni poziom wsparcia. 

Każda umowa zostaje indywidualnie dostosowana do Twoich potrzeb i specyfiki wdrożonych rozwiązań IT. Określa ona m.in. czasy reakcji na powstałe zdarzenia oraz gwarantowany czas usunięcia usterki/awarii. 

Outsourcing IT z umową SLA standardowo gwarantuje

 • Bieżące wsparcie informatyczne
 • Bieżące zaktualizowanie oprogramowania systemowego oraz użytkowego
 • Natychmiastowa reakcja na zgłoszenie dzięki zdalnemu dostępowi do całej infrastruktury IT
 • Usuwanie usterek, błędów w przewidzianym umową czasie reakcji. 
 • Archiwizację systemów oraz kluczowych danych firmy
 • Konsultacje z zakresu obsługi systemów
 • Stały monitoring infrastruktury informatycznej
 • Cykliczne wizyty w obiekcie w celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia awarii
 • Dostęp do bazy wiedzy doświadczonego zespołu specjalistów
 • Merytoryczne wsparcie przy wyborze systemów uraz urządzeń związanych z IT
 • Tworzenie ofert na urządzenia i oprogramowanie
 • Miesięczne raportowanie wszystkich zgłoszeń 

Administrowanie Infrastruktura serwerowa i sieci 

Obsługa informatyczna firm z Katowic swoim zakresem  obejmuje nie tylko stacje robocze, ale również infrastrukturę serwerową. Administrujemy serwerami opartymi na systemach Windows Serwer i Linux. 

Administrujemy serwerami: baz danych, domen Active Directory, dostępu oraz plików. Zarządzamy hostami maszyn wirtualnych opartych na Vmware i Hyper-v oraz serwerami backupów (np. Veeam). Wdrażamy nowe rozwiązania oraz zajmujemy się wymianą/instalacją nowego sprzętu wraz z konfiguracją.  

Zapewniamy analizę całej sieci: komputerów, serwerów i urządzeń peryferyjnych. Tworzymy i konfigurujemy nowe instalacje sieciowe. Ustawiamy i zabezpieczamy dostęp zdalny do zasobów firmy. Jeśli potrzebujesz się spotkać, jesteśmy blisko. Siedziba naszej firmy znajduje się w Katowicach.  

Odpowiednie zarządzanie infrastrukturą serwerową i sieci gwarantuje stabilność działania całego systemu, ciągłość i komfort pracy oraz pełne bezpieczeństwo danych.  

Audyty bezpieczeństwa w Katowicach i zdalnie 

Przeprowadzamy audyty bieżących instalacji i konfiguracji systemów IT oraz konfiguracji sprzętu i sieci. Nasza siedziba znajduje się w Katowicach, ale z powodzeniem działamy także zdalnie. 

Analizujemy wszystkie wdrożone rozwiązania IT pod kątem poprawności działania i bezpieczeństwa. Na podstawie wyników audytu, przedstawiamy propozycje optymalizacji systemu, procedur, bezpieczeństwa danych i ciągłości pracy. Możemy też od razu wdrożyć wszystkie proponowane zmiany.