Outsourcing IT Zabrze

Prowadzisz biznes w Zabrzu? Potrzebujesz partnera, który zajmie się całościową obsługą informatyczną Twojej firmy? Wybierz outsourcing IT w MSP IT. Znajdziesz nas w Katowicach, ale większość czynności wykonujemy zdalnie. Jesteśmy zawsze blisko Ciebie. 

Informatyzacja przedsiębiorstw to dzisiaj standard. Obsługa systemów IT wymaga jednak eksperckiej wiedzy. Zatrudnienie specjalisty IT wiąże się ze stałymi, wysokimi kosztami i formalnościami kadrowo-płacowymi. Jednocześnie nie gwarantuje ciągłości obsługi (urlopy, L4). W Zabrzu rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników IT, co sprzyja częstej rotacji.  ​​​​​​​

Korzystając z zewnętrznego wsparcia, masz stały dostęp do specjalistów IT bez konieczności tworzenia dodatkowego etatu. Optymalizujesz koszty i wygodnie rozliczasz się na podstawie FV. Ciągłość pracy i najwyższy poziom usługi gwarantuje umowa SLA. 

ZAMÓW OBSŁUGĘ IT Z GWARANCJĄ

Pracownik w serwerowni

Obsługa informatyczna firm z Zabrza

W ramach usługi outsourcingu IT, zapewniamy przedsiębiorcom z Zabrza wszechstronne wsparcie informatyczne. Obsługujemy dowolne systemy i każdą infrastrukturę.

Oprócz bieżącej obsługi, doradzamy w zakresie bezpieczeństwa IT, proponując takie rozwiązania, które gwarantują ciągłość pracy i ochronę danych przed ewentualną utratą. Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny. Dokładnie badamy specyfikę środowiska pracy i na tej podstawie przygotowujemy właściwe procedury obsługi.

Outsourcing IT z umową SLA w Zabrzu

Współpracę z firmami z Zabrza opieramy o indywidualnie przygotowaną umowę SLA (Service Level Agreement). Tym samym przejmujemy odpowiedzialność za ciągłość pracy w Twojej firmie oraz gwarantujemy Ci stały, odpowiedni poziom usług.

Każda umowa zostaje dostosowana do potrzeb Klienta i specyfiki wdrożonych rozwiązań IT. Przewiduje ona m.in. czasy reakcji na powstałe zdarzenia oraz gwarantowany czas usunięcia usterki/awarii.

Standardowo umowa SLA gwarantuje:

 • Bieżące wsparcie informatyczne
 • Bieżące zaktualizowanie oprogramowania systemowego oraz użytkowego
 • Natychmiastowa reakcja na zgłoszenie dzięki zdalnemu dostępowi do całej infrastruktury IT
 • Usuwanie usterek, błędów w przewidzianym umową czasie reakcji. 
 • Archiwizację systemów oraz kluczowych danych firmy
 • Konsultacje z zakresu obsługi systemów
 • Stały monitoring infrastruktury informatycznej
 • Cykliczne wizyty w obiekcie w Zabrzu w celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia awarii
 • Dostęp do bazy wiedzy doświadczonego zespołu specjalistów
 • Merytoryczne wsparcie przy wyborze systemów uraz urządzeń związanych z IT
 • Tworzenie ofert na urządzenia i oprogramowanie
 • Miesięczne raportowanie wszystkich zgłoszeń 

Zarządzanie infrastrukturą serwerową i sieci

Obsługa informatyczna firm z Zabrza dotyczy nie tylko posiadanych stacji roboczych, ale również infrastruktury serwerowej. Oferujemy administrację serwerów opartych na systemach Windows Serwer i Linux.

Administrujemy serwerami: baz danych, domen Active Directory, dostępu oraz plików. Zarządzamy hostami maszyn wirtualnych opartych na Vmware i Hyper-v oraz serwerami backupów (np. Veeam). Wdrażamy nowe rozwiązania oraz zajmujemy się wymianą i instalacją sprzętu wraz z jego konfiguracją.

Zapewniamy analizę całej sieci: od komputerów, przez serwery, po urządzenia peryferyjne. Tworzymy i konfigurujemy nowe instalacje sieciowe. Ustawiamy i zabezpieczamy dostęp zdalny do zasobów firmy. Jeśli potrzebujesz się spotkać, jesteśmy blisko. Z Zabrza dojedziesz do nas w niespełna 30 min.

Odpowiednie zarządzanie infrastrukturą serwerową i sieci gwarantuje stabilność działania całego systemu, ciągłość i wygodę pracy oraz niezawodne bezpieczeństwo danych.

Audyty bezpieczeństwa IT w Zabrzu i zdalnie

Przeprowadzamy audyty bieżących instalacji i konfiguracji systemów IT oraz konfiguracji sprzętu i sieci. Zaufali nam przedsiębiorcy z całego Śląska, również z Zabrza.

Analizujemy wszystkie wdrożone rozwiązania IT pod kątem poprawności działania i bezpieczeństwa. Na podstawie wyników audytu, przedstawiamy konkretne rozwiązania, zmierzające do optymalizacji systemu i procedur, poprawy bezpieczeństwa danych i zapewnienia ciągłości pracy. Na życzenie wdrażamy wszystkie proponowane zmiany. Wiele czynności jesteśmy w stanie przeprowadzić zdalnie.